Defendo Alliance Polska
Podlaskie Centrum Defendo Alliance

Europejski system walki i samoobrony

Poziomy szkoleniowe


DEFENDO oferuje unikalny program treningowy, w którym każdy poziom koncentruje się na innym aspekcie samoobrony.

Na różnych poziomach nabędziesz rozmaite umiejętności, takie jak: odpowiednia postawa walki, umiejętność obrony przed atakami nadchodzącymi z różnych stron, walka w parterze, dźwignie, taktyka i techniki kontroli przeciwnika, przygotowanie psychiczne i umiejętności obrony przed uzbrojonym napastnikiem. Zróżnicowany model treningowy przygotuje Cię do obrony w każdej sytuacji.

 

Hard target

 

Jest to pierwszy z sześciu poziomów, na którym uczysz się podstaw samoobrony. Na tym poziomie kształtujesz swoją postawę psychiczną aby „nigdy się nie poddawać”. To ona uczyni Cię trudnym celem dla potencjalnego agresora. Trening prowadzony w bezpiecznym otoczeniu nastawiony jest na wysiłek fizyczny, ciężką pracę a zarówno na doskonałe oderwanie od codzienności, przygodę i zabawę.

 

Combat Tech I, II, III

 

To są następne trzy poziomy Twojego programu treningowego. Są one nastawione na rozwinięcie i na szlifowanie technik, które mają za zadanie poprawić Twoje umiejętności samoobrony. Mają również na celu nauczyć Cię jak sobie radzić z atakami nadchodzącymi z różnych kierunków, w stójce i w parterze, oraz jak kontrolować większego i silniejszego przeciwnika. Będziesz doskonalić umiejętności zdobyte w HARD TARGET i wzmacniać postawę „nigdy się nie poddawać” poprzez trening fizyczny i psychiczny.

 

S.T.A.R. (Special Tactics and Response)

 

To są kolejne dwa poziomy. Koncentrują się na obronie przeciwko uzbrojonemu agresorowi. Twoje umiejętności są podnoszone dzięki użyciu metod realistycznego treningu. Jest to program treningu taktycznego na wysokim poziomie, który przygotowuje Cię do obrony w każdej niebezpiecznej sytuacji.

 

Defendo RED

Ostatni poziom szkoleniowy. Podsumowanie całego systemu. Na tym poziomie płynnie będziesz przechodził z jednej do drugiej techniki. Umiał odnaleźć się w każdej sytuacji i obronić przed każdymi atakami. Egzamin opiera się na sprawdzeniu Ciebie pod względem technicznym (znajomość wszystkich technik), taktycznym( rozumieniu systemu i zagrożeń) oraz fizycznym (kondycja i wytrzymałość). Odpowiednik czarnego pasa.

 

I.D.D.I (International Division of Defendo Instructors)

 

Instruktorzy IDDI uczą DEFENDO na całym świecie i należą do Grupy Badawczo-Rozwojowej Defendo. Zadaniem członków IDDI jest rozwój DEFENDO i zapewnienie wysokiego poziomu nauczania. Ucząc w wielu krajach zbierają informacje o specyficznych potrzebach różnych regionów, tak aby można było rozwijać nasz system i dostosowywać go do wymogów nowoczesnego świata. Każdy członek tej grupy jest po wieloletnim przygotowaniu w sztukach walki, samoobronie i doświadczenie na polu bezpieczeństwa.

Facebook