Defendo Alliance Polska
Podlaskie Centrum Defendo Alliance

Europejski system walki i samoobrony

Egzamin Defendo w Białymstoku – 08.02.2018


Szef wyszkolenia Defendo w Polsce Istvan Nagy przyjechał do Białegostoku, aby sprawdzić poziom wyszkolenia naszych studentów! Egzamin dla tych ostatnich skończył się po północy! Wszyscy nasi podopieczni bez większych problemów wywalczyli swoje stopnie szkoleniowe. Ostatni ze zdających skończyli egzamin po północy! Gratulujemy też Marcinowi Borowskiemu, naszemu najmłodszemu (stażem) instruktorowi, który wzorowo przygotował swoją pierwszą grupę podopiecznych! BRAWA!!!

Dyplomy S.T.A.R. (Special Tactics and Response)


Nasi białostoccy studenci DARIUSZ I MARIUSZ pojechali na zjazd instruktorski DEFENDO po swój dyplom S.T.A.R. (Special Tactics and Response)
Mieli drobne poprawki z ostatniego egzaminu i nie mogli trafić lepiej z ich poprawieniem!
Swój poziom wyszkolenia i nabyte umiejętności mieli szansę pokazać przed komisją w składzie Istvan Nagy, Łukasz Osiecki i Marcin Fiodorow oraz…
…przed samym twórcą naszego systemu – Jyrki Saario!
Udało się!
Ogromna radość i niezapomniane wspomnienia
GRATULUJEMY

Egzamin Defendo – Białystok, 14.01.2017


Krótka fotorelacja z egzaminu na wszystkie stopnie uczniowskie w systemie DEFENDO ALLIANCE! Cały egzamin zamknął się w 8 godzinach, podczas których nasi adepci w zależności od zdającego stopnia musieli zmagać się z agresją, z przodu, z tyłu, w parterze, przy użyciu noża, pałki, aż po broń palną. Egzamin okazał się wielkim sukcesem sekcji białostockiej. Przeprowadził go nasz Szef Wyszkolenia na Polskę – Istvan Nagy. Wszystkie osoby zdały, kilka osób z wyróżnieniem, a kilka osób, aby otrzymać dyplom muszą doszlifować dane zagadnienie. Miło jest też nam poinformować, że mamy trzech, jak dotąd JEDYNYCH w Polsce, studentów z najwyższymi stopniami S.T.A.R. !!! Zapraszamy na zajęcia

EGZAMIN – LUTY 2016


egzamin_defendo_luty_2016_01

Co to był za egzamin!

Po raz pierwszy w Polsce studenci zdawali na poziom S.T.A.R!
Wszyscy zdający byli niezwykle skupieni i zdeterminowani, aby pokazać naszemu Szefowi Wyszkolenia na Polskę – Istvanowi Nagy, że opanowali system i gotowi są na kolejne wyzwania.
Zaczeło się od mocnej rozgrzewce, po której wszyscy mieli nogi jak z galarety. Cel Istvana osiągnięty 🙂 Teraz przed nimi kilka godzin ( w zależności od stopnia do którego podchodzą) walki na „miękich nogach”. Już po parunastu minutach widać, że będzie ciężko.
Istvan zadawał kolejne techniki i problemy oraz zwiększał stres…
Dwie godziny mineły i mamy pierwsze sukcesy. Poziom Hard Target osiagnięty! Kolejne dwie godziny to sprawdzanie rozwiązań, kiedy agresor nadchodzi z przodu – Combat Tech I. Minęło szybko. Jedni się cieszą, że to już za nimi, są gratulacje i zdjęcia… a inni mają krótką przerwę i zaczynamy Combat Tech II – agresor czai się z tyłu… Mijają dwie godziny i na placu boju zostaje już tylko 5 osób. To znaczy, że zaczynamy kolejny poziom – Combat Tech III – bardzo trudny, bo wszystkie ataki, kiedy znalazłeś się w parterze…
Właśnie minęło 7,5 godziny… Poziom Combat Tech za nami. Zaczynamy egzamin na poziom S.T.A.R. – uzbrojony agresor w nóż i pałkę. Chłopaki zmęczeni, ale świadomość, że są pierwsi w Polsce dodaje im adrenaliny. Dziewiąta godzina i koniec! Poziom S.T.A.R osiągnięty!!!

Wielki sukces!
Gratulujemy wszystkim zdającym i Marcinowi takiej ekipy 🙂

czytaj dalej…

SELF DEFENDSE IN CLUB 2015


W lutym odbyło się szkolenie z cyklu Bar Fight, czyli jak zachować się podczas agresji w lokalach rozrywkowych.
Seminarium pod tytułem Self Defense in Club odbyło się w najpopularniejszym klubie w Białymstoku – Klubogalerii Skrzypiący Tapczan!

Prowadzącym był główny egzaminator w Polsce, przedstawiciel Finlandii Jaakko Suhonen!

Wszyscy uczesnicy musieli zmierzyć się z ciasnym pomieszczeniem, zamieszaniem, ograniczoną widocznością i brakiem swobody.
Jaakko wraz z Marcinem – głównym instruktorem DEFENDO POLSKA na Podlasiu pokazali jak obronić się przed podstawowymi atakami w klubie. Jakich technik interwencji użyć, które są „przychylne kamerom”, a zarazem skuteczne, dających poczucie bezpieczeństwa.
Podsumowaniem była muzyka, ciemność, tańce i różne ataki (uderzenia, pchanie, szarpanie, użycie „kufla”) w różnych sytuacjach (taniec, stanie przy barze, rozmowa z drugą sobą, siedzenie przy stoliku). A wszystko uhonorowane certyfikatem uczestnictwa!

Energia uczestników była niesamowita. Gratulujemy wszystkim zaangażowania i zdobytej wiedzy.

01

czytaj dalej…

Facebook